piątek, 11 kwietnia 2014



Ćwiczące partie ciała:

Barki
Biodra i pośladki
Brzuch
Klatka piersiowa
Kręgosłup
Nogi
Plecy
Ramiona

 "Trenażer eliptyczny, popularnie nazywany orbitrekiem, już na stałe zagościł w klubach fitness i w wielu domach. Nikogo już nie dziwi widok osoby wylewającej siódme poty na tym urządzeniu. Wiele osób wręcz pokochało ten sprzęt treningowy za to, że pozwolił im zastąpić nielubiane bieganie na bieżni, czy też nużącą jazdę na rowerze stacjonarnym czymś innym. Jako najważniejszą zaletę ćwiczenia na orbitreku wymienia się to, że angażuje on więcej mięśni niż bieganie.

Zaletą ćwiczeń wykonywanych na orbitreku jest niewątpliwie to, iż w przeciwieństwie do steppera, czy też jazdy na rowerze angażują one nie tylko mięśnie znajdujące się w obrębie kończyn dolnych. W czasie treningu realizowanego na trenażerze eliptycznym pracują również mięśnie ramion, brzucha oraz pleców. Do najbardziej „zapracowanych” mięśni zalicza się mięśnie biodrowo–lędźwiowe, mięśnie czworogłowe oraz dwugłowe ud, mięśnie pośladkowe (wielkie, średnie, małe), mięśnie dwugłowe i trójgłowe ramion, a także mięsień prosty brzucha oraz mięsień prostownik grzbietu. Niewątpliwą zaletą ćwiczeń wykonywanych na orbitreku jest również to, iż nie obciążają one stawów kolanowych i biodrowych w takim stopniu, jak ma to miejsce na przykład podczas biegania.


Wszelkie ćwiczenia wykonywane na orbitreku zalicza się do ćwiczeń kardio. Jest to taki rodzaj aktywności fizycznej, której głównym celem jest angażowanie układu krwionośnego i oddechowego. Udział aparatu ruchu (mięśni i stawów) w wykonywanym ćwiczeniu jest niejako efektem pośrednim – stanowi narzędzie, dzięki któremu pobudzony zostaje układ krwionośny i oddechowy. Systematyczne wykonywanie treningów kardio przyczynia się przede wszystkim do poprawy wytrzymałości oraz wydolności organizmu. Z kolei niejako „efektem ubocznym” tego rodzaju aktywności fizycznej jest spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej."
 In love with my Orbi. (:



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz